برای اینکه یادی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد  تاکستان هم شده باشه این مطلب رو از سایت او دانشگاه براتون گذاشتم:

تعریف و هدف :

مجموعه نقشه کشی صنعتی یکی از مجموعه های کاردانی مکانیک است که هدف از آموزش آن تربیت افرادی است که قادر باشند ....

مجموعه نقشه کشی صنعتی یکی از مجموعه های کاردانی مکانیک است که هدف از آموزش آن تربیت افرادی است که قادر باشند نقشه های ساخت قطعات و یا سیستم ها را جهت تولید تهیه نموده و نیز رابط بین مهندس طراح و قسمت تولید مراکزصنعتی کردند این افراد برای اشتغال در مراکز مختلف صنعتی دفاتر فنی ادارات و همچنین دفاتر ساختمانی یا تاسیساتی و به طور کلی محل هائی که به نوعی با نقشه های صنعتی ارتباط داشته باشد آموزش می بینند .


نقش و توانائی :

کاردان فنی نقشه کشی صنعتی قادر است نقشه های ساخت قطعات و یا سیستم را جهت تولید تهیه نموده و نیز رابط بین مهندس طراح و قسمت تولید مراکز صنعتی باشد کاردانهای نقشه کشی صنعتی می توانند در تمام سازمانها و مراکز مختلف صنعتی ، دفاتر فنی ادارات و همچنین دفاتر ساختمانی و یا تاسیساتی و به طور کلی محل هائی که به نوعی با نقشه کشی صنعتی ارتباط دارند وظائف محوله را به خوبی انجام دهند .


اهمیت و ضرورت :

با توجه به وضعیت کشور و پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی در جهت خودکفائی ، ضرورت تربیت نقشه کش صنعتی که بتواند جوابگوی نیازهای مراکز صنعتی کشور باشد کاملا احساس می شود و بر اساس این نیاز است که می بایست گروههای مختلف نقشه کشی در مقاطع مختلف آموزش داده شوند مخصوصا دانشجویان را می بایست با استانداردهای بین المللی آشنا نموده تا بتوانند از نظر تهیه و خواندن نقشه ها در کلیه دفاتر فنی ، صنعتی ، تاسیساتی و .. هماهنگ عمل نماید .

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 2 خرداد 1391    | توسط: مدیر وبلاگ    | طبقه بندی: دانشگاه ها،     |
نظرات()