گام نخست:

شاید گفتن این مطلب که کپی کردن از خودروهای موجود در بازار، یکی از بهترین راه های درک صحیح از تناسبات و فرم های خودرو است نا معقول به نظر بیاید و به مذاق کسانی که طرف دار نوآوری و خلاقیت هستند خوش نیاید. اما بهترین نصیحتی که می توان برای افراد آماتور و مبتدی در این راه کرد این است که در ابتدای امر، بهترین روش، کپی کردن به صورت Over Layer با گذاشتن کاغذ بر روی عکس های موجود در مجلات و در مراحل بالاتر با در نظر گرفتن تمامی زاویه ها و نسبت های عناصر در تمام قسمت های خودرو است. سپس عکس ماشین را بالای دستتان بگذارید و سعی کنید که ترسیمی دقیق و همانند از خودروی مورد نظرتان بر روی کاغذ داشته باشید.

در تصاویر نه گانه زیر نمونه ای از طراحی رو مشاهده میکنید که البته برای  علاقه مندان مبتدی کار ساده ای نیست

اما با تمرین و آنچه در بالا گفته شد میشه بعد از مدتی پیشرفت رو در خودتون احساس کنید.دستیابی به مهارت  و شناخت فرم مستلزم تمرین و استفاده از  کتابها و مراکز آموزش معتبر در دانشکده های هنر و طراحی صنعتی میباشد.

ولی با این وجود علاقه مندان به طراحی صنعتی(در هنرستانها ) با استفاده از کتب معتبر این رشته و یا رسانه های متعدد آموزشی می توانند  پیش زمینه و تجربه خوبی پیش از ورود به دانشگاه در این زمینه کسب کنند تا در آینده بتوانند طراح و ایده پرداز خوبی در  "هنر صنعت" خودرو باشند...انشاا...

چند نکته کوتاه در رابطه با تصاویر:

استفاده از مداد B(نرم)

اسکلت بندی و شمای کلی طرح در ابتدا

شناختو ارزش خطی (خطوط نازک-ضخیم- تاکیدها برای سایه پردازی- رعایت پرسپکتیو )

اضافه کردن جزییاتپیروز باشید.......رضا هیهاوند
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 28 مرداد 1393    | توسط: رضا هیهاوند    |    |
نظرات()